Ginger Taffy - Rottweiler KennelFédération Cynologique Internationale

Rottweiler klub České republiky

IFR rottweilers

Český kynologický svaz

Allgemeiner Deutscher Rottweiler-Klub e.V.

ČeskoMoravská Kynologická Unie


Ginger Taffy - Rottweiler Kennel

Ginger a Taffy

 

Rottweiler je plemeno, které se mi vždy líbilo svým vzhledem, ale zároveň ve mně tito psi vzbuzovali velký respekt. Kombinace černo-hnědých znaků a lesklé srsti nechají vyniknout nádherně osvalené a kompaktní postavě. Rottweiler má temně černé oko, a jeho mohutná hlava tak získává až uhrančivý charakter.

Rottweiler je kromě bystrého společníka, který je stále ve střehu a připraven své nejbližší chránit, především pohodový a vyrovnaný pes. Zachovává si svůj klid, grácii a nadhled, bezdůvodně neštěká a neútočí.

Rottweiler patří mezi pracovní plemena psů, je to pes silný a sebevědomý. Každý, kdo o jeho pořízení uvažuje, by měl vědět, že je to pes, který potřebuje výcvik, a to bez ohledu na to, zda má majitel sportovní ambice –  správná výchova a socializace je velmi důležitá.

Prvního rottweilera jsem si pořídila po mnoha letech kynologie se severskými plemeny, v březnu 2009 jsem si dovezla ze Slovinska od chovatelky Barbary Rojc naši první fenku, Honey Taffy Rotti Kingdom. Ještě téhož roku se naše psí smečka rozrostla – v září 2009 jsem si pořídila druhou fenku, od rakouské chovatelky Silvie Kugler k nám zavítala Candy Ginger vom Lipizzaner Wappen. V roce 2013 jsem si pak na doporučení prezidenta IFR, pana Dietra Hoffmanna, přivezla od německého chovatele Ralfa Palzera fenku Blaze vom Eisernen Kreuz.

Mezinárodní registrace ChS Ginger Taffy: 31. 12. 2008.

Copyright © 2009 - 2024 www.gingertaffy.com, všechna práva vyhrazena, created by: j-soft.cz